Abracon Corporation ASFLMB-12.000MHZ-LY-T
ASFLMB-12.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-12.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-12.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASFLMB-12.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASFLMB-12.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-12.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-12.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-12.000MHZ-LY-T
Related LinksASFLMB-12., ASFLMB-12.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-12.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASFLMB-12.000MHZ-LY-T
FAN AXIAL 40X6.9MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-QFN datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf