Abracon Corporation ASFLMB-120.000MHZ-LY-T
ASFLMB-120.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-120.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-120.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASFLMB-120.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASFLMB-120.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-120.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-120.000MHZ-LY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMB.pdfASFLMB.stp
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency120MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-120.000MHZ-LY-T
Related LinksASFLMB-120., ASFLMB-120.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-120.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASFLMB-120.000MHZ-LY-T
RES SMD 23.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC FIFO SS 8192X18 10NS 64-TQFP datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 1MHZ 8MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 1.29K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
MICRO 25C SKT 36" JACKS datasheet.pdf