Hirose Electric Co Ltd IT3-200P-28H(03)
IT3-200P-28H(03) picture photo
Mfg. Part Number
IT3-200P-28H(03)
Brief Description
CONN INTERPOSER 200POS 28MM
Datasheet Download
IT3-200P-28H(03).pdf
Availability of IT3-200P-28H(03)
QUANTITY
IT3-200P-28H(03) Order Process
Ship out your order
Specifications of IT3-200P-28H(03)
Internal Part NumberEIS-IT3-200P-28H(03)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIT3 High-Speed Mezzanine Connectors
Video FileIT3 Series
High Speed Connectors
Featured ProductIT3 Series
Standard Package40
Number of Positions200
Pitch0.068" (1.75mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights15mm ~ 40mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT3-200P-28H(03)
Related LinksIT3-200P, IT3-200P-28H(03) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
IT3-200P-28H(03) Details Description
Related parts for IT3-200P-28H(03)
IC INVERTER HEX 1INPUT 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER/BRAKE/INVERTER 2.9VCE datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A SHORT T datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32-LLP datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7A CRS datasheet.pdf
INDUCTOR EMI COM MODE 1MH 3.6A datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf