Abracon Corporation ASFLMB-16.000MHZ-LR-T
ASFLMB-16.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-16.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-16.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASFLMB-16.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASFLMB-16.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-16.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-16.000MHZ-LR-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-16.000MHZ-LR-T
Related LinksASFLMB-16., ASFLMB-16.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-16.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASFLMB-16.000MHZ-LR-T
RES ARRAY 9 RES 680 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 5W 4850 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 1.98K OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf