Abracon Corporation ASFLMB-33.000MHZ-LY-T
ASFLMB-33.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-33.000MHZ-LY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-33.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASFLMB-33.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASFLMB-33.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-33.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-33.000MHZ-LY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMB.pdfASFLMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-33.000MHZ-LY-T
Related LinksASFLMB-33., ASFLMB-33.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-33.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASFLMB-33.000MHZ-LY-T
RES MO 1/2W 1.5K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 14AWG GRN/YEL 100' datasheet.pdf
RES 680 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A SO8FL datasheet.pdf