Abracon Corporation ASFLMB-44.000MHZ-LC-T
ASFLMB-44.000MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-44.000MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 44.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-44.000MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASFLMB-44.000MHZ-LC-T
QUANTITY
ASFLMB-44.000MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-44.000MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-44.000MHZ-LC-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency44MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-44.000MHZ-LC-T
Related LinksASFLMB-44., ASFLMB-44.000MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-44.000MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASFLMB-44.000MHZ-LC-T
IC MULTIPLEXER LVDS 4CH 48WQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5100K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf