Abracon Corporation ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T
ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T
Related LinksASFLMPC-10, ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASFLMPC-10.000MHZ-Z-T
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMBIENT LIGHT SENSOR 4WLGA datasheet.pdf
OSC XO 28.63636MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 21NH 950MA 50 MOHM SMD datasheet.pdf