Abracon Corporation ASFLMPC-12.500MHZ-T3
ASFLMPC-12.500MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-12.500MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 12.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-12.500MHZ-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-12.500MHZ-T3
QUANTITY
ASFLMPC-12.500MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-12.500MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-12.500MHZ-T3
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-12.500MHZ-T3
Related LinksASFLMPC-12, ASFLMPC-12.500MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-12.500MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-12.500MHZ-T3
IC FPGA 597 I/O 780FBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR SYNC 24LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 34.8 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf