Abracon Corporation ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T
ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T
QUANTITY
ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T
Related LinksASFLMPC-14., ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASFLMPC-14.7456MHZ-LR-T
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6SMD datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 3.8V SC-82AB datasheet.pdf
IC OSC BINARY CTC 15MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES 167K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1000A 300VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
MODULE I.MX51 128MB FLASH 25PK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 80V POWERMITE datasheet.pdf