Abracon Corporation ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
ASFLMPC-29.4912MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-29.4912MHZ-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
QUANTITY
ASFLMPC-29.4912MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
Related LinksASFLMPC-29, ASFLMPC-29.4912MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-29.4912MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-29.4912MHZ-T3
IDC CABLE - MKS10K/MC10M/X datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 16MM datasheet.pdf
FAN TRAY ASSEMBLY METALLIC GRAY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 40A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 806 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 220UF 10% 600VDC SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 16PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CAP TANT POLY 750UF 75V CHA MNT datasheet.pdf