Abracon Corporation ASFLMPC-54.000MHZ-T3
ASFLMPC-54.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-54.000MHZ-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-54.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-54.000MHZ-T3
QUANTITY
ASFLMPC-54.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-54.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-54.000MHZ-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-54.000MHZ-T3
Related LinksASFLMPC-54, ASFLMPC-54.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-54.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-54.000MHZ-T3
RES SMD 100 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 3POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE D 39POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CABLE SOCKET 5POLE datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
VARISTOR 247V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf