Abracon Corporation ASFLMPC-68.000MHZ-T3
ASFLMPC-68.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-68.000MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-68.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-68.000MHZ-T3
QUANTITY
ASFLMPC-68.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-68.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-68.000MHZ-T3
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-68.000MHZ-T3
Related LinksASFLMPC-68, ASFLMPC-68.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-68.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-68.000MHZ-T3
CONN RCPT 68POS IPASS RT ANG SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 50MA SYNC 8DFN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-14 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 40-160VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
IC REG SW QUASI RES TO-3PF-7 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf