Harwin Inc. M20-8760846P
M20-8760846P picture photo
Mfg. Part Number
M20-8760846P
Brief Description
08+08 DIL VERT SMT HDR P/P
Datasheet Download
M20-8760846P.pdf
Availability of M20-8760846P
QUANTITY
M20-8760846P Order Process
Ship out your order
Specifications of M20-8760846P
Internal Part NumberEIS-M20-8760846P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
SeriesM20
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M20-8760846P
Related LinksM20-87, M20-8760846P Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M20-8760846P Details Description
Related parts for M20-8760846P
TRIMMER 10K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN CIR MALE 5POS R/A INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES 50 OHM 3/4W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 25W datasheet.pdf