Abracon Corporation ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T
ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency72MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T
Related LinksASFLMPC-72, ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASFLMPC-72.000MHZ-Z-T
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CLEAN & STRIP WHEEL 3" 7S XCS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 285MA 850 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf