Abracon Corporation ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3
ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3
Related LinksASFLMPC-80., ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-80.000MHZ-LY-T3
MOD RF 900MHZ 9600BPS W/RPSMA datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
IE-GIGA-MINIMC MODULE, TX/SSLX-S datasheet.pdf
IC BATT CHRG MGMT LI-ION 49DSBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf