Abracon Corporation ASFLMPC-80.000MHZ-T3
ASFLMPC-80.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-80.000MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-80.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-80.000MHZ-T3
QUANTITY
ASFLMPC-80.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-80.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-80.000MHZ-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-80.000MHZ-T3
Related LinksASFLMPC-80, ASFLMPC-80.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-80.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-80.000MHZ-T3
CONN HEADR BRKWAY .100 36POS R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 0.25 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 16NSOIC datasheet.pdf
RES 196K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf