Abracon Corporation ASFLMX-100.000MHZ-5ABD
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ HCSL SMD
Datasheet Download
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD.pdf
Availability of ASFLMX-100.000MHZ-5ABD
QUANTITY
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMX-100.000MHZ-5ABD
Internal Part NumberEIS-ASFLMX-100.000MHZ-5ABD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product ASFLMX/ASVMX Series Oscillators
Standard Package60
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASFLMX
PackagingTube
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCSL
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMX-100.000MHZ-5ABD
Related LinksASFLMX-100., ASFLMX-100.000MHZ-5ABD Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD Details Description
Related parts for ASFLMX-100.000MHZ-5ABD
FIXED IND 150UH 550MA 520 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK TSOT23-8 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 43MM datasheet.pdf
RES SMD 1.72K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MICRO LASER DISTANCE SENSOR PNP datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf