Abracon Corporation ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T
ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T
Brief Description
OSC XO 212.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T.pdf
Availability of ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T
QUANTITY
ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product ASFLMX/ASVMX Series Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASFLMX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T
Related LinksASFLMX-212.5, ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T Details Description
Related parts for ASFLMX-212.500MHZ-3ABB-T
FIXED IND 1.5NH 300MA 130 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 120K OHM 6SIP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 100W datasheet.pdf
OSC VCXO 40.96MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 2.54MM datasheet.pdf
ASSY REFL RND 35MM 15.6MM MED datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf