Abracon Corporation ASG-C-V-A-10.000MHZ-T
ASG-C-V-A-10.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-10.000MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-10.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-A-10.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-A-10.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-10.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-10.000MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-10.000MHZ-T
Related LinksASG-C-V-A-, ASG-C-V-A-10.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-10.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-10.000MHZ-T
RES 24 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 30POS VERT 5MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 300V 30A TO3P datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD WHITE 2100LM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 200MA 250VAC 65VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
26500 4C 4#12 P BY RECP WC datasheet.pdf
Dual Bootstrapped, 12 V MOSFET Driver with Output Disable IC datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 3-10PF 100V SMD datasheet.pdf