Abracon Corporation ASG-C-V-A-100.000MHZ-T
ASG-C-V-A-100.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-100.000MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 100.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-100.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-A-100.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-A-100.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-100.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-100.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-100.000MHZ-T
Related LinksASG-C-V-A-1, ASG-C-V-A-100.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-100.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-100.000MHZ-T
CONN MINIDIMM DDR3 244PS R/A SMD datasheet.pdf
TRANS S-BAND RADAR LDMOS SOT922 datasheet.pdf
10P MTA100 PSTD CONN ASSY LF datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 5V OUT datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT RED 0.52" CC datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf