Abracon Corporation ASG-C-V-A-106.250MHZ-T
ASG-C-V-A-106.250MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-106.250MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-106.250MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-A-106.250MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-A-106.250MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-106.250MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-106.250MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-106.250MHZ-T
Related LinksASG-C-V-A-1, ASG-C-V-A-106.250MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-106.250MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-106.250MHZ-T
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
WI-ME 8MB SDRAM 4MB FLASH 10 PAK datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 20QSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-VQFN datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 26.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf