Abracon Corporation ASG-C-V-A-106.250MHZ
ASG-C-V-A-106.250MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-106.250MHZ
Brief Description
OSC VCXO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-106.250MHZ.pdf
Availability of ASG-C-V-A-106.250MHZ
QUANTITY
ASG-C-V-A-106.250MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-106.250MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-106.250MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-106.250MHZ
Related LinksASG-C-V-A-, ASG-C-V-A-106.250MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-106.250MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-106.250MHZ
CABLE 2COND 18AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
FERRITE CHIP POWER 160 OHM SMD datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT SER 87KSPS 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL SPDT 10UTQFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf