Abracon Corporation ASG-C-V-A-125.000MHZ
ASG-C-V-A-125.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-125.000MHZ
Brief Description
OSC VCXO 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-125.000MHZ.pdf
Availability of ASG-C-V-A-125.000MHZ
QUANTITY
ASG-C-V-A-125.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-125.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-125.000MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-125.000MHZ
Related LinksASG-C-V-A-, ASG-C-V-A-125.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-125.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-125.000MHZ
CAP ALUM 0.22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 DIP SLD datasheet.pdf