Abracon Corporation ASG-C-V-A-200.000MHZ
ASG-C-V-A-200.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-200.000MHZ
Brief Description
OSC VCXO 200.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-200.000MHZ.pdf
Availability of ASG-C-V-A-200.000MHZ
QUANTITY
ASG-C-V-A-200.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-200.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-200.000MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-200.000MHZ
Related LinksASG-C-V-A-, ASG-C-V-A-200.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-200.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-200.000MHZ
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
EVAL BOARD 24W POS OUT VIPER53E datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
ULTRATHON INSECT REPELLANT 6OZ datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1G OHM 5% 50W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 26.5V datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 200MA 8.63 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf