Abracon Corporation ASG-C-V-A-24.576MHZ-T
ASG-C-V-A-24.576MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-24.576MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 24.756MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-24.576MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-A-24.576MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-A-24.576MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-24.576MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-24.576MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency24.756MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-24.576MHZ-T
Related LinksASG-C-V-A-, ASG-C-V-A-24.576MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-24.576MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-24.576MHZ-T
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.00 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
THERMAL RELAY datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.8V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf