Abracon Corporation ASG-C-V-A-25.000MHZ-T
ASG-C-V-A-25.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-A-25.000MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-A-25.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-A-25.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-A-25.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-A-25.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-A-25.000MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-A-25.000MHZ-T
Related LinksASG-C-V-A-, ASG-C-V-A-25.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-A-25.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-A-25.000MHZ-T
RES 560 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR 800NM SIDE VIEW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
X4 SATA X - 4X LNLNK JCKSCRW CBL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf