Abracon Corporation ASG-C-V-B-10.000MHZ-T
ASG-C-V-B-10.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-B-10.000MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-B-10.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-B-10.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-B-10.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-B-10.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-B-10.000MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-B-10.000MHZ-T
Related LinksASG-C-V-B-, ASG-C-V-B-10.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-B-10.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-B-10.000MHZ-T
IC MULTIPLEXER 16X1 28DIP datasheet.pdf
Crystal 9.84375MHz Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 10AWG 6" BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 360PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf