Abracon Corporation ASG-C-V-B-122.880MHZ-T
ASG-C-V-B-122.880MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-B-122.880MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 122.88MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-B-122.880MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-B-122.880MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-B-122.880MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-B-122.880MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-B-122.880MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-B-122.880MHZ-T
Related LinksASG-C-V-B-1, ASG-C-V-B-122.880MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-B-122.880MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-B-122.880MHZ-T
INDUCTOR COMMON MODE 100UH 0.3A datasheet.pdf
HS ASSY A-TEMP CLIP datasheet.pdf
NTC THERMISTOR S 863/10 K/G 40 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
SHL-SMT 5.00/03GL 4.2RL datasheet.pdf
CONN HDR 72POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONTACT PIN MALE R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf