Abracon Corporation ASG-C-V-B-155.520MHZ
ASG-C-V-B-155.520MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-B-155.520MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 155.52MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-B-155.520MHZ.pdf
Availability of ASG-C-V-B-155.520MHZ
QUANTITY
ASG-C-V-B-155.520MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-B-155.520MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-B-155.520MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-B-155.520MHZ
Related LinksASG-C-V-B-, ASG-C-V-B-155.520MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-B-155.520MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-V-B-155.520MHZ
INDUCT ARRAY 2 COIL 850NH SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 548VC SMA datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 3" X 5YD datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
RES 108.7 OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf