Abracon Corporation ASG-C-V-B-155.520MHZ
ASG-C-V-B-155.520MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-B-155.520MHZ
Brief Description
OSC VCXO 155.52MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-B-155.520MHZ.pdf
Availability of ASG-C-V-B-155.520MHZ
QUANTITY
ASG-C-V-B-155.520MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-B-155.520MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-B-155.520MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-B-155.520MHZ
Related LinksASG-C-V-B-, ASG-C-V-B-155.520MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-B-155.520MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-V-B-155.520MHZ
TERM BLOCK PCB 5.08MM 10POS OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 51PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
BLADE HEX 6MM 5.12" datasheet.pdf
IC XMITTER ESD RS422 LP 16-TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
CONN DUAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 500MA 675 MOHM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 28POS 0.5MM R/A datasheet.pdf