Abracon Corporation ASG-C-V-B-19.440MHZ-T
ASG-C-V-B-19.440MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-B-19.440MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-B-19.440MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-B-19.440MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-B-19.440MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-B-19.440MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-B-19.440MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency19.44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-B-19.440MHZ-T
Related LinksASG-C-V-B-, ASG-C-V-B-19.440MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-B-19.440MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-B-19.440MHZ-T
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 10AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 79MA 32 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf