Abracon Corporation ASG-C-V-B-24.576MHZ-T
ASG-C-V-B-24.576MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-B-24.576MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 24.756MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-B-24.576MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-B-24.576MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-B-24.576MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-B-24.576MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-B-24.576MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency24.756MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-B-24.576MHZ-T
Related LinksASG-C-V-B-, ASG-C-V-B-24.576MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-B-24.576MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-B-24.576MHZ-T
CONDITIONER SIGNAL DINRAIL MNT datasheet.pdf
CONN SPRING 32POS SNGL .315 SMD datasheet.pdf
HEADER 50POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NEOPRENE 24MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CABLE JUMPER KIT datasheet.pdf
TVS DIODE 34.8VWM 61.9VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf