Abracon Corporation ASG-C-V-B-25.000MHZ
ASG-C-V-B-25.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-B-25.000MHZ
Brief Description
OSC VCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-B-25.000MHZ.pdf
Availability of ASG-C-V-B-25.000MHZ
QUANTITY
ASG-C-V-B-25.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-B-25.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-B-25.000MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-B-25.000MHZ
Related LinksASG-C-V-B, ASG-C-V-B-25.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-B-25.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-V-B-25.000MHZ
TERM SOLDER TURRET .082"D .105"L datasheet.pdf
CONV DC-DC 75W 48VIN 12V POS-EN datasheet.pdf
DEV SH7763 REFERENCE PLATFORM W/ datasheet.pdf
SENSOR HALLOGIC HALL EFFECT datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACTOR 60A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
6800UF 63V 30X40 datasheet.pdf