Abracon Corporation ASG-C-V-B-50.000MHZ-T
ASG-C-V-B-50.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-V-B-50.000MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 50.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-V-B-50.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-V-B-50.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-V-B-50.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-V-B-50.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-V-B-50.000MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-V-B-50.000MHZ-T
Related LinksASG-C-V-B-, ASG-C-V-B-50.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-V-B-50.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-V-B-50.000MHZ-T
CONN HEADER 50POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
WB THRDRLR SIDXIT 2.0M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 15V 150W 10A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM TACH 12VDC datasheet.pdf