Abracon Corporation ASG-C-X-A-10.000MHZ-T
ASG-C-X-A-10.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-10.000MHZ-T
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-10.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-A-10.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-A-10.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-10.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-10.000MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-A-10.000MHZ-T
Related LinksASG-C-X-A-, ASG-C-X-A-10.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-A-10.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-A-10.000MHZ-T
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 331 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
ZMOTION BUNDLE 4KB FLASH 20-SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 9WLCSP datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 230MA 1.47 OHM datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf