Abracon Corporation ASG-C-X-A-122.880MHZ-T
ASG-C-X-A-122.880MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-122.880MHZ-T
Brief Description
OSC XO 122.88MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-122.880MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-A-122.880MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-A-122.880MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-122.880MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-122.880MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-A-122.880MHZ-T
Related LinksASG-C-X-A-1, ASG-C-X-A-122.880MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-A-122.880MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-A-122.880MHZ-T
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDC SOCKET CONN 64 POS GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
TEST KIT CBL MTRJ-MTRJ 62.5/125 datasheet.pdf
RACK - COMBINATION RAILS datasheet.pdf
RELAY SSR DC OUT 20A 4-32VDC datasheet.pdf
LAMELLENEINSATZ MINI-KOAX datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf