Abracon Corporation ASG-C-X-A-125.000MHZ
ASG-C-X-A-125.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-125.000MHZ
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-125.000MHZ.pdf
Availability of ASG-C-X-A-125.000MHZ
QUANTITY
ASG-C-X-A-125.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-125.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-125.000MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)