Abracon Corporation ASG-C-X-A-19.440MHZ-T
ASG-C-X-A-19.440MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-19.440MHZ-T
Brief Description
OSC XO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-19.440MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-A-19.440MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-A-19.440MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-19.440MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-19.440MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency19.44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-A-19.440MHZ-T
Related LinksASG-C-X-A-, ASG-C-X-A-19.440MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-A-19.440MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-A-19.440MHZ-T
SENSOR 100PSIG 1/4NPT 4-20MA 2' datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC OCTAL D-TYPE LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 940V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6.5A 15.1 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 210MA 1.9 OHM datasheet.pdf