Abracon Corporation ASG-C-X-A-20.000MHZ
ASG-C-X-A-20.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-20.000MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-20.000MHZ.pdf
Availability of ASG-C-X-A-20.000MHZ
QUANTITY
ASG-C-X-A-20.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-20.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-20.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-A-20.000MHZ
Related LinksASG-C-X-A, ASG-C-X-A-20.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-A-20.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-X-A-20.000MHZ
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 169 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10.2MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf