Abracon Corporation ASG-C-X-A-200.000MHZ-T
ASG-C-X-A-200.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-200.000MHZ-T
Brief Description
OSC XO 200.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-200.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-A-200.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-A-200.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-200.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-200.000MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-A-200.000MHZ-T
Related LinksASG-C-X-A-2, ASG-C-X-A-200.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-A-200.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-A-200.000MHZ-T
FUSE HLDR CART 250V 30A PNL MNT datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SER 16-MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
LED MINI BAY CLUSTER 28V YEL NON datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 22A SCREW 125V datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 96 OHM 0.05% 0.15W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf