Abracon Corporation ASG-C-X-A-212.500MHZ-T
ASG-C-X-A-212.500MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-A-212.500MHZ-T
Brief Description
OSC XO 212.5MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-A-212.500MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-A-212.500MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-A-212.500MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-A-212.500MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-A-212.500MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-A-212.500MHZ-T
Related LinksASG-C-X-A-2, ASG-C-X-A-212.500MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-A-212.500MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-A-212.500MHZ-T
MOSFET N-CH 200V 9A D2PAK datasheet.pdf
SSR GNR 45MM 480VAC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TOOL EXTRACT CRIMP CONTACTS datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.033UF RADIAL datasheet.pdf