Abracon Corporation ASG-C-X-B-100.000MHZ-T
ASG-C-X-B-100.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-B-100.000MHZ-T
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-B-100.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-B-100.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-B-100.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-B-100.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-B-100.000MHZ-T
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-B-100.000MHZ-T
Related LinksASG-C-X-B-1, ASG-C-X-B-100.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-B-100.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-B-100.000MHZ-T
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC USB HUB CTRLR 2PORT 56VQFN datasheet.pdf
025/040 ECU PLUG HSG ASSY 31P datasheet.pdf
RES 560K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
1.25MM M/M 26POS 26AWG 150MM datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf