Abracon Corporation ASG-C-X-B-106.250MHZ-T
ASG-C-X-B-106.250MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-B-106.250MHZ-T
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-B-106.250MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-B-106.250MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-B-106.250MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-B-106.250MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-B-106.250MHZ-T
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-B-106.250MHZ-T
Related LinksASG-C-X-B-1, ASG-C-X-B-106.250MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-B-106.250MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-B-106.250MHZ-T
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 0.723 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE1510-2-0740A-200C datasheet.pdf
LABEL ID RATING 2.88"X1.75"YL/BK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LOCATOR ASSY datasheet.pdf
CTV 23C 21#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 11C 2#20 9#10 SKT RECP datasheet.pdf
3,3UF 100V 4,5X10MM 85C 3000H datasheet.pdf