Abracon Corporation ASG-C-X-B-155.520MHZ-T
ASG-C-X-B-155.520MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-B-155.520MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 155.52MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-B-155.520MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-B-155.520MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-B-155.520MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-B-155.520MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-B-155.520MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-B-155.520MHZ-T
Related LinksASG-C-X-B-1, ASG-C-X-B-155.520MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-B-155.520MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-B-155.520MHZ-T
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 STR 15AU datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 35NS 108PGA datasheet.pdf
DIODE 1PH 25A 100V GBPC-W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.25A 70 MOHM SMD datasheet.pdf