Abracon Corporation ASG-C-X-B-19.440MHZ-T
ASG-C-X-B-19.440MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-B-19.440MHZ-T
Brief Description
OSC XO 19.44MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-B-19.440MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-B-19.440MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-B-19.440MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-B-19.440MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-B-19.440MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency19.44MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-B-19.440MHZ-T
Related LinksASG-C-X-B-, ASG-C-X-B-19.440MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-B-19.440MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-B-19.440MHZ-T
IC MPU/WATCHDG 15-100MS SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTR DC/DC 2.5V 163W OUT T/H datasheet.pdf
FERRITE INDUCTR TOROID .540" OD datasheet.pdf
IC DGTL SIGNAL PROC 60MHZ 144QFP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16SSOP datasheet.pdf
TAPE FINE LINE 1/4" X 60 YD GRN datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf