Abracon Corporation ASG-C-X-B-212.500MHZ
ASG-C-X-B-212.500MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-B-212.500MHZ
Brief Description
OSC XO 212.5MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-B-212.500MHZ.pdf
Availability of ASG-C-X-B-212.500MHZ
QUANTITY
ASG-C-X-B-212.500MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-B-212.500MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-B-212.500MHZ
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package10
SeriesASG-C
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-B-212.500MHZ
Related LinksASG-C-X-B-, ASG-C-X-B-212.500MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-B-212.500MHZ Details Description
Related parts for ASG-C-X-B-212.500MHZ
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS STR .050 SM datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 3 CELL AA datasheet.pdf
CAP CER 47PF 5KV R7 DISK datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
JACK datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf