Abracon Corporation ASG-C-X-B-25.000MHZ-T
ASG-C-X-B-25.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-C-X-B-25.000MHZ-T
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASG-C-X-B-25.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-C-X-B-25.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-C-X-B-25.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-C-X-B-25.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-C-X-B-25.000MHZ-T
3D ModelASG-C.pdfASG-C.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-C-X-B-25.000MHZ-T
Related LinksASG-C-X-B-, ASG-C-X-B-25.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-C-X-B-25.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-C-X-B-25.000MHZ-T
RES SMD 53.6K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SOCKET BACK-MOUNT FOR MY RELAY datasheet.pdf
HEADER PRESS-FIT TYPE B 95POS datasheet.pdf
Connector Socket 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SSD 16GB SLIMSATA SATA II 5V datasheet.pdf