Abracon Corporation ASG-D-X-A-1.500GHZ-T
ASG-D-X-A-1.500GHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-X-A-1.500GHZ-T
Brief Description
OSC XO 1.5GHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-X-A-1.500GHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-X-A-1.500GHZ-T
QUANTITY
ASG-D-X-A-1.500GHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-X-A-1.500GHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-X-A-1.500GHZ-T
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency1.5GHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-X-A-1.500GHZ-T
Related LinksASG-D-X-A-, ASG-D-X-A-1.500GHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-X-A-1.500GHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-X-A-1.500GHZ-T
IC REG LDO 5V 0.1A 6USMD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CARD EDGE datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf
TVPS00RF-11-35S W/ PC CONT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf