Abracon Corporation ASG-D-X-A-125.000MHZ
ASG-D-X-A-125.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-X-A-125.000MHZ
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-X-A-125.000MHZ.pdf
Availability of ASG-D-X-A-125.000MHZ
QUANTITY
ASG-D-X-A-125.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-X-A-125.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-D-X-A-125.000MHZ
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package10
SeriesASG-D
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-X-A-125.000MHZ
Related LinksASG-D-X-A-, ASG-D-X-A-125.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-X-A-125.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-D-X-A-125.000MHZ
FIXED IND 15UH 1.3A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
UPPER INSULATION DIE datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf