Abracon Corporation ASG-D-X-A-156.250MHZ-T
ASG-D-X-A-156.250MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-X-A-156.250MHZ-T
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-X-A-156.250MHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-X-A-156.250MHZ-T
QUANTITY
ASG-D-X-A-156.250MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-X-A-156.250MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-X-A-156.250MHZ-T
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-X-A-156.250MHZ-T
Related LinksASG-D-X-A-1, ASG-D-X-A-156.250MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-X-A-156.250MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-X-A-156.250MHZ-T
LED RED T1 RIGHT ANGLE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
DIVIDER WALL RACEWAY 10' GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
THERM NTC 1KOHM 5% 1206 SMD datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.75A STRAP datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 20.19MM datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf